Klub Atlantic to miejsce stworzone z myślą o koneserach dobrego brzmienia, oraz rozrywki na najwyższym poziomie. Miejsce wyróżnia przede wszystkim doskonała akustyka, a krystaliczny dźwięk zapewnia system nagłośnieniowy NEXO. Do dyspozycji naszych gości oddajemy 3 niezależne bary oraz duże, przestronne antresole, z których rozpościera się widok na cały klub. Scena przygotowana jest na przyjęcie polskich i światowych gwiazd.

Muzyczna oferta Klubu jest bardzo zróżnicowana, tak by każdy nasz gość, znalazł coś dla siebie. Uzupełnieniem są występy kabaretowe i spektakle teatralne. Atlantic jest największym i najlepiej wyposażonym obiektem w Gdyni, można go też umieścić w pierwszej trójce podobnych placówek w Trójmieście.

Miejsce zostało otworzone po raz pierwszy 28 czerwca 1934 roku przez Mariana Mokwę jako „Galeria Morska”. W intencji twórcy  galeria miała stać się swoistym centrum sztuki, z organizacją koncertów, widowisk i projekcji filmowych. W końcu, po wielu latach, ten plan się spełnił.

System F.O.H
Doskonała adaptacja akustyczna klubu oraz precyzyjnie wykonany projekt
(oprogramowaniem NEXO NS1), sprawiają, że jest to jeden z lepiej wyposażonych oraz
„brzmiących” klubów w Polsce. System frontowy składa się z następujących elementów:

NEXO geoD12 – 6 szt na stronę, napęd nxAMP
SUBBASS – 8 szt 18” OMNI, napęd LabGruppen
Procesor zarządzający All-DSP 48
Konsoleta Soundcraft VI6 (64in24out)

System monitorowy oparty o doskonałej jakości monitory PolAudio 115ND z napędem
camco vortex 6, jedną z dostępnych konsolet (A&H iLive144, X32, Yamaha QL5) oraz
systemy douszne EW500 G3, pozwala na realizację do 24 torów monitorowych.

Sprawną pracę w klubie zapewnia doświadczona ekipa techniczno- realizatorska.

Ponadto klub dysponuje statywami mikrofonowi WIDLICKI, riderowym omikrofonowaniem
(SM58, SM57, BETA52A, BETA91A, AT2031, AT4040, E604, EV868 itp.)
Na życzenie dostępne są m.in.:
YAMAHA CL5
YAMAHA QL5
SOUDCRAFT VI6
AVID PROFILE 4KARTY DSP
MIDAS M32+DL32
PLEXI 6 ELEMENTÓW
SHURE ULX-D 8 KANAŁÓW
SHURE AXIENT DIGITAL 4 KANAŁY
MONITORY NEXO PS15R2 ORAZ PS10R2.
Poniżej zdjęcia z pomiarów wykonanych programem SysTune:

Specyfikacja do pobrania – tutaj

Regulamin Klubu do pobrania – tutaj